Різновиди вхідних дверей.
Вуличні двері.
Призначені для входу безпосередньо з вулиці (із зони, де допустимі негативні температури та атмосферні опади). Конструкція та оздоблення таких вхідних дверей повинні бути стійкі до впливу вологи та температур з боку вулиці, забезпечувати хорошу тепло та шумоізоляцію. Такі вхідні двері не повинні промерзати (для цього застосовують спеціальні матеріали та технології, наприклад, терморозрив), забезпечувати хорошу звукоізоляцію, що досягається застосуванням спеціальних матеріалів та багатоконтурної системи ущільнювачів. Зрозуміло, вуличні вхідні двері повинні мати високий рівень зламостійкості.
Вхідні двері для входу до квартири з під'їзду. До таких дверей пред'являються менш жорсткі вимоги, ніж до вуличних дверей, оскільки у під'їзді немає негативних температур і атмосферних опадів. Інші вимоги ті ж: висока зламостійкість, достатня тепло та шумоізоляція.
Протипожежні вхідні двері.
Протипожежні вхідні двері поділяють на дві категорії: одні мають високу деформаційну стійкість при нагріванні до високих температур, що дозволяє відкрити вхідні двері у разі пожежі, інші навпаки, у разі нагрівання до високих температур заклинюють намертво, перешкоджаючи розповсюдженню вогню. У таких протипожежних вхідних дверях використовують спеціальний ущільнювач, який багаторазово збільшується у разі нагрівання, заповнюючи порожнечі і гереметизуючи всі щілини. Також застосовують систему багатостороннього замикання, щоб перешкоджати деформації дверей при нагріванні.
Вхідні двері високої зламостійкості.
Такі вхідні двері встановлюють у приміщеннях, де зберігаються значні матеріальні цінності. Залежно від необхідного рівня зламостійкості, вага подібних дверей може досягати кількох тонн.
Кулестійкі вхідні двері.
Кулестійкі вхідні двері встановлюють на об'єктах, що охороняються, де існує ризик ураження співробітників об'єкта, що охороняється, стрілецькою зброєю. Такі двері можуть бути цілісні або із спеціальним броньованим склом. Кулестійкі вхідні двері поділяють на 4 класи кулестійкості. Перший клас забезпечує захист від пістолетної кулі, четвертий клас від кулі з автомата АК47, винотівки СВД.
Звукоізоляційні вхідні двері, або як їх ще називають "акустичні". Термін "акустичні" неправильний, оскільки акустика вивчає природу виникнення звуку. В даному випадку, правильно говорити про звукоізоляцію. Звукоізолюючі вхідні двері виготовляють із застосуванням звукоізоляційних матеріалів та технологій (багатоконтурних притворів ущільнення). Застосовуються такі вхідні двері в приміщеннях, де необхідно створити необхідний рівень тиші (наприклад, звукозаписні студії).
Герметичні вхідні двері - дозволяють закрити дверний отвір таким способом, що повітря (або інший газ) не можуть проникати через дверний отвір. Такі двері використовуються у спеціальних приміщеннях: лабораторіях, компресійних камерах, інше.
Матеріали застосовувані для монтування вхідних дверей:
Дерево. Для виробництва вхідних дверей з дерева застосовують різні породи дресини та різні технології виготовлення. Двері можуть бути виготовлені з цілісних масивів, фільонок, або з набірних клеєних елементів (фанера, ДСП, МДФ, шпон та інше).
Метал. Металеві вхідні двері можуть бути виготовлені із заліза, алюмінію, нержавіючої сталі або сплавів, залежно від необхідних характеристик та умов використання. Найбільш поширені металеві вхідні двері із заліза, з обробкою з деревини.
Пластик. Вхідні двері з пластику, армовані металом, широко поширені і застосовуються в різних сферах. У комбінації зі склом, такі двері часто зустрічаються в магазинах, офісах та інших приміщеннях. Такі двері мають гарні експлуатаційні характеристики, за винятком злостійкості. Хороший пластик добре тримає геометрію, несприйнятливий до вологи (на відміну від деревини), але, на жаль, не забезпечує належний рівень злостійкості, що значно обмежує застосування пластикових дверей як вхідні.
Скло. Скляні вхідні двері та комбінації скла з металом, як правило, поширені у магазинах, офісах. Спеціальне броньоване скло може мати високі взломостійкі і кулестійкі характеристики.
Комбіновані матеріали Всі ці матеріали можуть використовуватися при виробництві вхідних дверей у довільній комбінації. Залізні двері, як правило, комбінують з деревиною (як обробка), пластик армують металом, скло також використовується в комбінації з металом (іноді і з пластиком).
Загальне для всіх вхідних дверей – забезпечити необхідний рівень зламостійкості, теплоізоляції, звукоізоляції. У разі протипожежних вхідних дверей - забезпечити необхідний рівень опору вогню та впливу високих температур.
Вхідні двері виробництва "Київспецсталь" - це металеві вхідні двері, виготовлені та з міцного металопрокату, із застосуванням високотехнологічного зварювання в середовищі інертних газів. Як оздоблення вхідних "Київспецтсаль" застосовують різні комбіновані матеріали: натуральне дерево, панелі МДФ, шпон, скло, алюміній та інші.
|