Зламування самоімпресійним ключем. Способи захисту

київспецсталь
Зламування методом самоімпресії.

самоімпресійний ключ захист від злому На жаль, на сьогоднішній день існує досить простий та швидкий метод розкриття сувальдних замків. Цьому методу зламу піддається більшість замків, встановлених на вхідних дверях. Багато приміщень на даний момент знаходяться під загрозою зламу: квартири, будинки, офіси, виробничі приміщення, склади. Особливо це стосується тих приміщень, де на вхідних дверях сувальдний замок встановлений як єдиний. Про те, що таке метод "самоімпресії" і як від нього захиститися – у цій статті.

Метод самоімпресії (англ. self-impression - відбиток, що "самовіддруковується") - або метод "самонабірного" ключа - метод зламу сувальдних замків, в якому для зламу використовується спеціальний "самоімпресійний" ключ. Іноді цей ключ називають "болгарським". Є версія, що винайшли цей метод близько десяти років тому у Болгарії, звідси й варіант назви. На момент, коли метод став відомим в Україні – подібний ключ (якщо йшлося про якісний заводський інструмент) можна було придбати лише за кордоном. Ключі, що виготовляються "кустарним" способом, були недовговічні і ненадійні в експлуатації. З цієї причини метод довгий час був важкодоступним для середньостатистичного дрібного злодія. На сьогоднішній день (станом на 2020 рік) ситуація змінилася і придбати цілком якісний ключ можна через інтернет за відносно невеликі гроші.

Самоімпресійний ключ - по суті є імітацією сувальдного ключа, він складається з металевого стрижня, на кінці якого перпендикулярно вставлені рухливі штифти. Штифти можуть ковзати перпендикулярно стрижню і при постійному прокручуванні "ключа" всередині замку повністю копіюють форму оригінального ключа. Діаметр стрижня повинен бути трохи меншим, ніж діаметр оригінального ключа, а кількість штифтів відповідатиме кількості кодових елементів замка. Кожен штифт підлаштовується під відповідний кодовий елемент (сувальду) - відповідно, подібний інструмент виготовляється під певний модельний ряд, інакше кажучи, під певний тип сувальдного замку.

Який загальний принцип роботи і що змушує штифти підлаштовуватись?
Щоб відкрити замок, потрібно кожну сувальду замку підняти на певну висоту. Це дозволить рухатися засуву і відімкнути замок. У початковому положенні самоімпресійний ключ створює зусилля і впирає засув. Так, нехай у неправильно виставлені сувальди – але це дозволяє підняти усі сувальди на максимальну висоту та заблокувати їх. Різні сувальди блокуються з різною силою (залежно від коду конкретного замку). Потім відбувається обертання ключа і самі сувальди замку вибудовують рухливі штифти "підробного ключа". Ті, які найбільше затиснуті засувом - найбільш сильно спускають штифти вниз. Ті, які стоять правильно або ще не задіяні - не чіпають штифти. Так, поступово, при повторюваному русі - всі штифти вишиковуються в єдине правильне положення і в результаті виходить копія ключа.

Особливості методу.
На сьогоднішній день, цей метод є досить популярним серед зламників, завдяки тому, що має низку переваг з точки зору зловмисників. Нижче опишемо ці переваги загалом. Звісно, ​​мета не "прорекламувати" метод зламу серед "домушників" (цю інформацію зловмисники черпають через своє "сарафанне радіо"), а проінформувати читача, бо "обізнаний - це озброєний". Першою і головною перевагою будь-якого способу розтину є безшумність. Метод "самонабірного" ключа - абсолютно безшумний, а також досить швидкий, що також є важливим фактором при вчиненні крадіжки. Якщо метод безшумний – це не привертає уваги сусідів, інших сторонніх людей, що збільшує шанси на "успіх операції". Якщо метод безшумний і швидкий - шанси відчинити двері та піти непоміченим досить великі. Ще однією перевагою є те, що метод "самонабірного" ключа практично не вимагає особливих навичок, досвіду та вправності. Єдине, чого вимагає метод "самонабірного" ключа - наявність правильно підібраного "самонабірного" ключа. На сьогоднішній день, з розвитком технологій та чорного ринку – придбати такий ключ можна відносно легко та анонімно через інтернет. До того ж, існують так звані легальні зламники - це працівники служб з аварійного розтину вхідних дверей. Отже, "зацікавлені" особи рідко побоюються бути спійманими за фактом придбання подібних знарядь.

Для кожного типу замку потрібний свій самоімпресійний ключ. Різниця в основному стосується типорозміру ключа: форми профілю, розміри стрижня, кількість штифтів, розміри пропилів. Для 6-сувальдної Чізи – свій ключ, для 8-сувальдної Чізи – свій, а під 8-сувальдну Моттуру – свій. Однак, необхідності підбирати ключ під кожну модель сувальдного замку немає. Так, певні навички для роботи все ж таки необхідні, як і час на освоєння роботи інструментом, і розуміння, які зусилля і в якому векторі прикладати.

Як захиститись.
Перша загальна рекомендація – це встановлювати замки двох різних систем. На сьогоднішній день - це сувальдний та циліндровий механізми. Адже цей метод підходить тільки для розкриття сувальдних механізмів, а для розкриття циліндрового замку необхідний зовсім інший набір інструментів і навичок. Придбати замки, що мають захист від даного методу розтину, в основному замки нового покоління, що мають високі характеристики зламостійкості.

За детальною інформацією та консультацією рекомендуємо звернутися до наших консультантів та відвідати виставку бронедверей. Наші спеціалісти підберуть для Вас оптимальний варіант замку за доступною для Вас ціною.


iplogger.ru - IP Logging Service